2 tipo diabetas ir protarpinis badavimas

Kadangi kyla nemažai klausimų apie prie diabetą, 2 tipo diabeto sąveiką su protarpiniu badavimu, nusprendžiau šia tema parašyti žinutę-atsakymą ir paneigti kai kurias abejones.

Europos endokrinologų draugija išplatino pranešimą, kad protarpinis badavimas pablogina cukraus reguliavimą insulino pagalba, kas gali vesti prie gilesnės diabeto rizikos.

Pasak Medicalnews.com, kad protarpinis badavimas kelia insulino lygį, pažeidžia kasos ląsteles ir, čia man patiko labiausiai, „padidina juosmeninį riebalų sluoksnį“.

Įdomiausia yra tai, kad tokio tyrimo publikacijos aš neradau. O pakankamai skambių pavadinimų šaltiniai žmonėms tikrai sukelia dilemų: „O gal tikrai?“, „Gal aš susigadinsiu sveikatą?“, „Daugiau to reikia nedaryti“. Tikrai natūralu, kad tokių minčių kyla, štai kodėl skatinu viską tikrinti ir nepasitikėti aklai. Informaciją, kuri kelia abejonių, visada reikia patikrinti keliuose šaltiniuose.

Štai ką aukščiau minėta tema radau aš:

  • Protarpinis badavimas pagerina 2 tipo diabeto rezultatus, tyrime dalyvavę žmonės tiek numetė svorio, tiek sumažino rytinio cukraus kiekio kraujyje rodiklius.
  • Protarpinis badavimas pagerina žarnyno veiklą, žarnyno bakterinį foną, taip pat yra keli pilotiniai tyrimai, kurie rodo geresnį gliukozės toleravimą.
  • Ontario Intensyvios dietos valdymo klinikoje, antro tipo diabetu sergančiam pacientui, 4 mėnesiams buvo sudarytas protarpinio badavimo planas. Pacientas nevalgė 3 kartus per savaitę po 24 valandas. Vėliau badavimo langą išdidino iki 42 valandų ir tai darė tris kartus per savaitę. Po 4 mėnesių jo svoris sumažėjo beveik 18 procentų, o juosmens apimtis sumažėjo 11 procentų. Po 4 mėnesių pacientas visiškai nutraukė gydymą insulinu, nors prieš tai insuliną jis leidosi dešimtmetį. Nebuvo patirta jokių hipoglikeminių ar kitų neigiamų padarinių.

Šiandien pasikartojau dvi pamokas. Pirma: Visada reikia tikrinti bet kokią gaunamą informaciją. Antra: Badavimas padeda išspręsti ne tik diabeto problemas. Tai rodo ne tik moksliniai tyrimai, tačiau ir asmeninė patirtis.

Image by Christine Sponchia from Pixabay 

Šaltiniai:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5394735/

https://diabetes.diabetesjournals.org/content/67/9/1745

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0016508517301415

https://journals.co.za/content/journal/10520/EJC-d7f1f32f5

https://casereports.bmj.com/content/2018/bcr-2017-221854.full