Jūros lydeka su daržovėmis

Lydekai paliepus – man panorėjus, vakarienė ant stalo 😊

Vienas geriausiu LOW CARB vakarienių pasirinkimų, tai liesa žuvis su daržovėmis. Receptu, kaip visada, galima varijuoti vietoje lydekos pasirenkant kalakutieną, troškintą liesą jautieną, rečiau, bet galima, ir vištieną.

Tai paskutinis mano maistas prieš miegą apie 20:00 val. vakaro. Po jo tik vanduo ir saldus miegas. Norintiems skaniau – ant daržovių galima užsitarkuoti šiek tiek čederio ar gaudos sūrio.

Taigi prie reikalo:

Nuplautus pievagrybius, brokolius ir saldžią bulvę supjaustau ir sudedu į kepimo indą. Apibarstau druska, pipirais, kitais prieskoniais, truputi apšlakstau avokado aliejumi ir kepu įkaitintoje orkaitėje vieną valandą, kas 15 min. pamaišant.

Tuo metu atsišildau jūros lydekos file, apibarstau norimais prieskoniais (dažniausiai tai būna druska, pipirai ir žuvies prieskoniai) ir kepu keptuvėje ant trupučio avokado aliejaus. Kiekvienas kepa pagal norimą apskrudimo lygį.

Viskas. Paprasta. Sveika. Skanu. Nelabai greita, bet ko nepadarysi dėl geros savijautos ir teisingos mitybos. KETO variante galima kepti be bulvių, dedant kokosų aliejų ir kartu užpilant grietinėlės.