
Pradžiai trumpai: protarpinis badavimas, tai valgymo protokolas, kai pasirinktą laiką paroje badaujame. Tiesiog nieko nevalgome ir geriame tik vandenį, arbatą ir kavą (be jokių cukrų, grietinėlių ar kitokių priedų). Šablonai gali būti įvairūs. 12:12 kai dvylika valandų badaujame ir 12 valandų valgome. 16:8, kai 16 valandų badaujame ir 8 valandas valgome. 20:4, 23:1, 36:12, 47:1 ir dar daug šablonų, kuriuos galime prisitaikyti pagal savo gyvenimo būdą.
Yra atletų, kurie keliasi 4 ryto, eina pavalgyti ir vėl miegoti, nes laikosi 18:6 šablono ir dienos metu nori atsispirti maisto sociume pagundomis. Jiems dienos metu tiesiog yra lengviau visai nevalgyti. Toks žmogus pavalgo vieną kartą 22:00 vakaro jau būdamas namie ir 4:00 ryto po 6 valandų. Nesiryžtu nei teisti, nei pateisinti, kiekvienas gyvename savo gyvenimą ir žiūrime kaip patogiau.
Papasakosiu kaip aš prisitaikau sau 16:8 ar 18:6 šablonus. Pasirinkdamas šabloną žiūrėjau, kad miegas būtų tas laikas, kuris trumpintų nevalgymo langą. Juk miegant ar taip, ar taip nevalgome, o ir mano požiūriu nepertraukiamas, nes miegas yra svarbiausia žmogaus atsistatymo procedūra. Tada nusprendžiu, kuri valanda bus ta, kai uždarysiu valgymo langą. Man labai komfortiška baigti maitintis pora valandų iki miego, o tai yra 20:00 valanda. Vadinasi, norint pabadauti 16 valandų, pirmas valgis bus 12:00 (kas beje labai patogu nukeliant pusryčius į pietus, o ryte koncentruotis tiesiai į darbus) arba 14:00, kai noriu badauti 18 val.
Jeigu niekada nebadavote, pradžioje rekomenduoju savaitę pagyventi su 12:12 šablonu, atliekant švarų badavimą su vandeniu ir arbata/kava (pasikartosiu – be priedų). Niekada nestartuokite su vienu valgymu per dieną ar tuo labiau su 3 parų badu. Badaudami stebėkite savo kūną, nepersistenkite ir jeigu sekasi gerai, galite valanda pailginti badavimo langą, po to pridėsite dar valandą ir taip adaptuojantis galėsite pereiti prie rimtesnių, ilgesnių badavimo valandų.
Na, ir pabaigai apie nusistovėjusią sistemą – homeostazę. Organizmui geriau spėlioti kokiomis valandomis Jūs valgysit, todėl geriau kartą per savaitę nebadauti arba prabadauti ilgesnį laiko tarpą nei įprastinę dieną.