KETO ir alkoholis

Taigi alkoholis gyvenant KETO. Esame suaugę žmonės, dalyvaujam gimtadieniuose, priėmimuose, verslo vakarienėse, klasių susitikimuose, įvairiose šventėse, kuriose simbolinė alkoholio taurė yra tiesiog įbrukama į ranką. Taigi pažiūrėkim kaip elgtis su alkoholiu gyvenant keto gyvenimo ritmu.

Pirma, jau minėjau, kad gyvenant keto gyvenimo būdą mūsų kūnas energiją gamina ne iš gliukozės, o iš ketonų kūnų ir alkoholis kepenyse laikinai pristabdo jų gamybą. Kepenys prioritetu ima valyti toksines medžiagas ir tik tada grįžta atgal prie ketonų gamybos.

Antras dalykas, ką reikia žinoti, kad kuo daugiau turime glikogeno kepenyse, tuo mažiau apgirstame. Kadangi gyvenant keto režimu glikogeno lygiai kepenyse žemi, alkoholis nesiabsorbuoja ir girtėjame greičiau. Gera žinia, kad blaivų stovį pasiekti taip pat užtrunka trumpiau ir pagirios būna nesudėtingos.

Trečia. Keto būsenoje organizmas neužlaiko tiek vandens, kiek užlaiko valgant angliavandeninį maistą (vienas angliavandenis prie savęs jungiasi apie 4 gr. vandens), todėl alkoholiui veikiant anti-dehitratacijos geną, daug mažesnį kiekį vandens laikantį organizmą dehidratuosim daug greičiau ir lengviau.

Na ir pažiūrėkime kokie alkoholiai KETO yra nepriimtini:

  • Alus. Reikia vengti bet kokio alaus. Daug angliavandenių, daug gliuteno, skatina estrogenų gamybą.
  • Brendis, viskis, konjakas. Visi spalvoti gėrimai duos papildomą toksinę apkrovą kepenims.
  • Raudonas vynas.

Geriausi KETO gėrimai:

  • Baltas vynas. Pvz.: „Sauvignon blanc“ balto vyno taurė turi apie 3 gr. angliavandenių, todėl yra geriausias pasirinkimas simboliniam gėrimui.
  • Na, o jeigu vis tik nusprendėte eiti iki galo. Tekila, džinas ir degtinė. Destiliuoti ir kuo labiau išgryninti.

Visi mano straipsniai yra rekomendacinio pobūdžio ir tikrai gink dieve neliepiantys vienaip ar kitaip elgtis. Visgi alkoholis paveiks bet kokį KETO rezultatą, todėl patartina alkoholio atsisakyti.

Pabaigai viena paslaptis kaip vakarėlyje ilgiau išbūti su viena taure vyno: 40 gr. balto vyno 40 gr. gazuoto mineralinio, citrina ir ledas. Galima lėtai gurkšnojant išgerti 3 tokias taures.