
Neužilgo visi, kurie pasiryžote išbandyti keto dietą, startuosite kartu su manimi. Planą įdedu porą dienų prieš keto startą. Taip galėsite kelis kartus perskaityti paaiškinimus, užduoti klausimus, o aš turėsiu laiko į juos atsakyti ar surasti informacijos, jeigu ko nežinau.
Taigi:
Startuosime badaudami 36 valandas. Nuo sausio 1 d. 00:00 nebevalgome. Badavimą nutraukiame sausio 2d. 12:00 valandą ir tada valgysime pirmąjį maistą iš plano. Užsidėkime laikmatį programėlėje ZERO (https://www.emoeat.eu/protarpinis-badavimas-liko-6-valandos/), taip bus lengviau, nes matysite progresą ir likusį badauti laiką. Badauti nebūtina, tačiau rezultatas ir tranzitas į KETO bus greitesnis ir lengvesnis.
Plane surašytos dvi strategijos. Pirma „Viduržemio jūros“ strategija su mažiau arba visai be mėsos, kita įprastinė strategija, atkreipiant dėmesį į žarnyno sveikatingumą. Tai vienos dienos strategijos, kuriose į šabloną surašyti maisto produktai, iš kurių pasigaminame patiekalus.
Plane riebalai sudaro apie 60 proc. Vėliau kelsime riebalų kiekį, tačiau pirmai pradžiai nereikia bijoti, kad baltymo kiekis yra truputį didesnis. Nesivaikom ketonų lygio ir nekreipiam dėmesio į truputį didesnį baltymo kiekį. Stebim tik angliavandenius.
Planas nėra individualus – faktas. Todėl gali nepatikti vienas ar kitas patiekalas arba ingredientas. Šitas planas-šablonas sudarytas tam, kad išmoktumėte patys pasirinkti ketogeninei dietai tinkančius maisto produktus ir iš jų pasigaminti patiekalus. Plano skiltyje „papildomi patiekalai“ perskaitysite, kaip galima varijuoti su strategijose sudėliotais ingredientais. Atmintinės skiltyje sudėsiu labiausiai mūsų „besivaikomų“ mikroelementų didesnį kiekį turinčius maisto produktus. Skiltyje „Mitybos piramidė“ matysite, kokius produktus galime valgyti. Iš jų galite gaminti visus savo patiekalus. Viskas ko nerandate plane – TABU (nevartojame).
Du kartus per savaitę (pasirinkite Jums tinkamiausias dienas) darome badavimo dienas. Badavimą nutraukiame savo gamybos sultiniu (receptą įdėsiu truputį vėliau). Galime pasigaminti jo daugiau. Žinau žmonių, kurie jį verda ir užsišaldo, taip sutaupydami laiko jo gamybai. Po badavimo organizmas būna labai jautrus ir bet kokias medžiagas traukia kaip siurblys. Taigi, tuo metu norime jam duoti kažko lieso ir maistingo.
„Užkandžių skiltyje“ rasite ko galima užkąsti belaukiant sekančio maisto. DVI SALYGOS: jeigu TIKRAI negalite išlaukti maisto. Užkandis nereiškia, kad valgau visus surašytus užkandžius iš eilės, taigi antra sąlyga: VIENAS užkandis. Labai tikiu, kad jums jo nereikės. Arba reikės tik pradžioje.
Sutariam, kad nebeišlaukus maisto, padarysite dar pora papildomų „operacijų“, „veiksmų“ prieš valgydami užkandį. Pvz.: esame taip alkani, kad nebegalime išlaukti sekančio maisto. Prieš valgydami užkandį, nueiname išsivalome dantis ir išeiname į lauką, 10 kartų giliai įkvepiame gaivaus oro. Jeigu noras valgyti nepraėjo – suvalgome VIENĄ užkandį.
Valgydami patiekalą privalgom sočiai. Taip sočiai, kad tikrai galėtumėte pasakyti, kad aš jau taip prikirtau, kad viskas. Kaip mano sūnus sako: – Neviliokite manęs maistu 😊 Taip nesinorės užkandžiauti ir tikrai lengvai išlauksite kito patiekalo. Jeigu valgyti nenorime, nevalgome.
PLANĄ PARSISIŲSTI GALITE PASPAUDĘ ŠIĄ NUORODĄ: NEMOKAMAS KETO PLANAS.