Keto – viso gyvenimo dieta ar įrankis?

Aš tikrai didelis KETO fanas. KETO man padėjo atsikratyti daugiau nei 30kg. viršsvorio. Tai didžiausias ir jau daugiau nei 2 metus išlaikytas rezultatas. Visus prieš tai bandytus kartus aš tiesiog suklupdavau ties -10kg. ar -15kg. ir…tiesiog nuriedėdavau atgal.

Šiandien noriu paliesti tą žmonių grupę, kurie bijo pradėti. Bijo net pabandyti ketogeninę mitybą, kadangi analizuodami maisto produktus supranta, kad išlaikyti taip visą gyvenimą lengva nebus. Ir jie teisūs. Bet to ir nereikės.  Pirmiausiai į KETO siūlau žiūrėti kaip į ilgalaikį įrankį, tačiau jokiu būdu ne kaip į viso gyvenimo mitybą. Mano galva emocinis valgytojas – žmogus, kuris turi ypatingą ryšį su maistu – taip neišgyventų. Galbūt praėjus keletą dešimčių mano toliau išvardintų ciklų viskas pasikeistų. Nežinau. Tokių tyrimų nėra, o pats dar negaliu atsakyti į tą klausimą.

Viskas gyvenime keičiasi. Keičiasi metų laikai, diena keičia naktį, finansinė situacija tai gerėja, tai blogėja, sveikata, nuotaikos… Visur yra pasikeitimų. Taip žiūriu ir į mitybą. Nereikia bijoti pradėti, pabandyti, nes kelias atgal visada yra. Tačiau jeigu nepabandysime kažko naujo, niekada taip ir nesužinosime kaip yra už tų durų, kurios lieka neatidarytos.

Gali būti, kad mano situacija ir rastas modelis Jums padės. Aš KETO naudoju kaip įrankį. Teisingai suplanavus ir turint teisingą strategiją, galima mėgautis viso maisto teikiamais malonumais. Taip nereikės savęs graužti, kad daugiau niekada nevalgysiu makaronų, turėsiu atsisakyti angliavandeninės picos ar sušių. Seniau kalbėjau apie tai, kad tų produktų tiesiog nesinorės. Jų ir nesinori, tačiau taip yra pašalinamas psichologinis ribojimų blokas. Tie ribojimai, dažnu atveju, stumia į neviltį ir neleidžia pabandyti.

Mano dabartinis modelis yra 2+1. Tai sugalvojau aš pats. Du mėnesius aš maitinuosi KETO, mėnesį aš maitinuosi maistu, kuris nėra toks riebus ir turi apie 100-150gr. angliavandenių. Tada vėl grįžtu prie KETO ir taip tęsiu toliau. Svarbu turėti išėjimo ir grįžimo strategiją. Negali iššokti vienai dienai ir vėl grįžti. Reikia laikytis disciplinos (apie tai dar pakalbėsime). Vėlesnėse stadijose, kai organizmas mokės kurui naudoti abi energijos rūšis, tranzitas bus lengvas ir greitas. Pradžia visada sunki.

Rytoj pakalbėsiu apie KETO minusus. Jų tikrai yra ir nemokėdami jų valdyti žmonės tiesiog iškrenta iš vėžių. Nuoširdžiai apie juos mažai kas kalba, tačiau šią informaciją turi žinoti kiekvienas, kuris nori tai pabandyti arba yra tik kelio pradžioje.

Image by moritz320 from Pixabay