Klausimai sau

Kaip sužinoti ar kalbatės su savimi?

Jeigu užduodate sau klausimą: – Ar aš kalbuosi su savimi? Reiškia kalbatės.

Tai bus toks trumpų pamąstymų ir pokalbių su savimi ciklas, daugiau orientuotas į santykį su mityba, tačiau apimsiu ir kitas gyvenimiškas temas, kurios mane lietė paskutiniu metu. Mini dienoraštis iš ateities.

Prieš 15 metų su žmona gyvenom tik ta mintim, kad reikia turėti namus. Patogius namus sau ir savo vaikams. Kryptingai ties tuo dirbom. Eidavom į darbą tam, kad uždirbti pinigų ir po truputį lipdyti tą savo vienintelį lizdelį. Tai buvo vienintelis gyvenimo tikslas. Daugelis pasakys: – Koks čia tikslas? Eini į banką pasiimi paskolą. Valio! Renkiesi tai, ką įperki ir turi. Man tas variantas netiko. Kadangi ir dabartinis namas yra mano pačio rankomis pastatytas, pirmąjį namą turėjau pastatyti pats. Toks įdiegtas supratimas. Keletas metų, kai keliesi 6 ryto, važiuoji į darbą, atlieki viską, kas nuo tavęs priklauso, tada 18:00 val. jau būni statybų aikštelėje, darbuojiesi iki sutemų tol, kol grįžęs ir užkandęs 1:00 nakties krenti į lovą, o truputį ilgiau pamiegi tik savaitgaliais. Ir taip du metus. Taip, svajonė išsipildė, pirmus namus mes turėjom, tačiau minimalios paskolos įsirengimui reikėjo. Darbo daug, o tikslas pasiektas tik dalinai.

Dabar mintimis grįžtu į tas dienas. Tada tikrai buvau laimingesnis. Tie tikslai, kurių siekiau buvo kuklūs, lyginant su tuo, kokios ambicijos yra dabar. Tačiau gyvenimas pats mane stabdo. Sprogstanti galva, nes: vaikai ir šeima, du darbai, statybinė veikla, EmoEat projektas, sportas 3 x savaitėje, į priekį suplanuoti bent 4 mokymai, darbas su savianalizės treneriu ir dar keletas „Andrius padarys“ variacijų.

Taigi, pastaruosius kelis mėnesius iškylantis klausimas: – Ar tau tiek reikia? Kas yra tavo prioritetas dabar, šiandien?

Toks susidaręs emocinis fonas bloškia kaip vėtra atgal ir viskas pradeda kristi iš rankų. Projektai stoja, mityba nebekontroliuojama, kenčia vaikai ir šeima. Kenčia ne tik šeima, tikslai, darbai ir projektai, bet ir asmeninė sveikata. Ir iš karto natūraliai kyla masė klausimų: – Gal čia KETO? Gal kažkas su sveikata? Gal tas? Gal anas? Ir metiesi į savęs tyrinėjimus ir paieškas to, ko greičiausiai nėra. Bet tada viskas stoja ir atgaivinimui reikia daug daugiau energijos, negu viską daryti nuosekliai.

Taigi. Ar tikrai visko tiek reikia? Koks tų tikslų pasiekimo tikslas? Kitoj žinutėj pakalbėsiu apie vertybes ir prioritetus, papasakosiu kaip tai siejasi su mityba. Taigi, likite prisijungę, neužilgo susitiksime.

Image by Arek Socha from Pixabay