Kodėl pasirinkau KETO gyvenimo būdą?

Situacija Nr. 1

– Kodėl tu šiandien toks piktas? – Todėl, kad vaikai šiandien kaip išprotėję, viską verčia, daro netvarką, bėgioja kaip išprotėję, specialiai erzinasi vienas su kitu. – Bet jie tokie kiekvieną dieną, ši diena niekuo nesiskiria nuo kitų. Jie nekalti. Jie tokie visada. – Ne, ne visada. Šiandien. Jie tokie šiandien!

Situacija Nr. 2

Darbas. Telefonas išvarys mane iš proto. Nauji elektroniniai laiškai eina kas kelios minutės, nespėju su darbais. Va kolega, vėl prisigalvoja nesąmonių. Kam jam reikia to įrenginio? Kam jiems reikia tų skaičių? Kodėl šitą darbą turiu padaryti aš?

Dabar truputį juokinga. O juokinga todėl, kad pirmasis dialogas su žmona vykdavo anksčiau, o dabar kartais būna atvirkščiai 😊 Antra situacija nesikartoja, kažkaip viskam lieka laiko ir dar lieka laiko informacijos surinkimui ir pasidalinimui su Jumis.

Taigi, kodėl pasirinkau KETO. Kai pirmą kartą pradėjau KETO, mąsčiau tik apie svorio metimą. Paskutiniai kilogramai ėjo sunkiai, todėl išjudinti reikėjo kažko naujo. O čia, kaip perkūnas iš giedro dangaus, -5 kg. pirmą mėnesį ir dar -3 kg. per antrą. Taigi:

1 . Svorio reguliavimui.

2. Psichologiniam stabilumui ir nuotaikų svyravimams suvaldyti. Šį „pašalinį“ poveikį pastebėjau jau pradėjus KETO. Pradžioje apie tai negalvojau. Bet dabar tai yra vienas iš pagrindinių faktorių.

3. Alkio nebuvimas. Skaitydavau, kad valgyti visai nesinori. Ir tai yra tiesa. Jau daug apie tai kalbėjau. Nėra cukraus – nėra insulino. Nėra insulino – nėra cukraus duobės, nėra cukraus duobės – nėra alkio.

4. Energijos lygio pasikeitimas. Energija iš angliavandenių baigiasi ir kūnas reikalauja ją papildyti. Norėjau pabandyti, kaip organizmas elgiasi imdamas energiją iš riebalinio, greitai nesibaigiančio, energijos šaltinio.

5. Uždegimų sumažinimas. Prieš tai neturėjau tokio sąnarių stabilumo ir pastoviai skųsdavausi treneriui, kad kažką po treniruotės skauda, tai kelį, tai petį, tai nugarą. Visa tai dėl uždegiminių reakcijų kūne. Turiu operuotą stuburą, tačiau pasekmių skausmo pavidale nebejaučiu. Nuo 2017 m. pas odontologą lankiausi tik profilaktikai, o dantys tapo visiškai nejautrūs.

Image by Juraj Varga from Pixabay