Koenzimas Q10 II

OK. Vakar pagalvojau, kad nelįsiu giliau į biochemiją, nes bus neįdomu. Daugelis iš Jūsų rašė asmenines žinutes apie coQ10 absorbavimą, skilimą, tipą. Klausimus su pavyzdžiais ir t.t. Supratau, kad tiksliam išsirinkimui nepaminėjau vieno svarbaus faktoriaus. Taigi papildymas:

kai CoQ10 pradeda absorbuotis, jis konvertuojasi į aktyvią formą – antioksidantą pavadinimu Ubikvinolis (ubiquinol), kuris palaiko ląstelės gyvybinius procesus ir padeda gaminti energiją.

Jei į želatinos kapsulę gamintojas tiesiog įpila aliejinės formos Q10, nebūtinai organizmas šią medžiagą pasisavins. Jam reikės papildomų veiksmų ir laiko šiai procedūrai. Šaltiniai teigia, kad organizmas sugebėtų apdoroti ir absorbuoti Q10, jį būtina apdoroti ypatingu būdu.

Taigi renkantis coQ10 ubiquinol forma nesuklysite. Reikia paminėti, kad tai riebaluose tirpios medžiagos, todėl vartoti geriau su riebiu maistu. Taip skatinsime tulžies išsiskyrimą ir gerinsim coQ10 pasisavinimą.

Papildomai reikia paminėti, kad Q10 reikėtų vartoti ryte, kadangi vakare dėl energijos pliūpsnio galimas sunkus užmigimas.

Image by GuHyeok Jeong from Pixabay