Marketingas

Šiuolaikinis pasaulis pilnas blizgių prekių ir paslaugų o visuomenėje dirbtinai keliamas potraukis tai vartoti. Vartoti viską. Nauji telefonai, kompiuteriai, išmanūs laikrodžiai, įvairios paslaugos ir be abejo maistas. Naujos etiketės, pakeliai, naujos kavinės ir restoranai. Įvairių šalių virtuvių dovanų kuponai, degustacijos ir t.t.

Nebeinu į degustacijas ar kokio naujo produkto pristatymus. Nepasimaunu ant reklamos, vadovaujuosi principu „anksčiau to nereikėjo ir dabar išgyvensiu“. Viskas juk taip padaryta, kad tik daugiau vartotume. Bet šiandien pakalbėkime apie parduotuvių strategiją ir kodėl siūlau pirkti prekes tik pagal iš anksto sudarytą sąrašą.

Jeigu žmogus nesusiplanavęs ir dar alkanas ateina į parduotuvę, jis pasmerktas. Jį pasitinka vaisių skyrius, kuriame daug kvapų. Kvapai sužadina apetitą ir žmogus pradedame medžioklę. Jeigu žmogus alkanas jis ima visai kitokius kiekius maisto, negu jam reikia. Vėliau dalį jo išmeta.

Kitas pastebėjimas apie parduotuvių pastovius pertvarkymus. Prekės yra keičiamos vietomis tik dėl vienos priežasties – užlaikyti jus parduotuvėje ilgiau. Kas iš to išeina?, iš pirkinių krepšio virsta prekės o vėliau visą tai suvalgome.

Todėl mano siūlymas eiti į parduotuve sotiems, su griežtu sąrašu ir nepirkti nieko papildomo. Taip sutaupysime pinigų ir neprivalgysime bereikalingų kalorijų.

Photo by Peter Bond on Unsplash