Nuo ko pradėti suklupus?

Visada malonu startuoti bet kokiame darbe ar projekte. Motyvacija liejasi per kraštus, noras judėti į priekį begalinis, kolegų pagyros, darbo rezultatai džiugina ir stumia į priekį dar labiau. Viskas atrodo tobula, bet…

Vieną dieną tiesiog nebegali. Viskas. Kažkas tiesiog pilnai apsiverčia ir jėgų tęsti nebėra.

Taip ir su mityba bei sportu. Gali tai daryti labai ilgai, tačiau vieną dieną STOP. Kaip į sieną. Atsiranda kažkoks dirgiklis, kuris išmeta „kaip gera banga iš laivo“. Galvoje milijonai minčių: suklupau, paslydau, aš niekam tikęs, man niekada nepasiseks, kodėl aš toks esu?

Taigi, nuo ko pradėti suklupus? Kaip grįžti ir vėl daryti tai, ką dariau iki šiol? Kaip išsikapstyti iš šio liūno?

Pabandysiu į situaciją pažvelgti iš mitybos pusės.

Tuo metu, kai mes laikomės mitybos plano, sportuojame, nevaikštome į vakarėlius, negeriame alkoholio, nerūkome (skamba kaip kalėjimo draudimai 😊) mes esame stovyje, kai mūsų kūnas turi tam visus reikalingus resursus: motyvaciją, naujumą (nauji potyriai), energijos antplūdį kūne, pyktį ir didelį norą.

Ir mūsų iškritimas tiesiog yra tų resursų susilpnėjimas arba visiškas išnykimas.

Kaip grįžti į resursų pilną stovį. Nėra vienareikšmio atsakymo ir kiekvienam tai veikia individualiai. Papasakosiu savo patirtį, ką aš darau, kai rankos nebepasikelia ir nebežinau kaip išsikapanoti. Atrodo kaip tam apverstam vabalui reikia kažkokios pagalbos, kad vėl atsistoti ant kojų:

  • Atostogos, kuo jos trumpesnės tuo geriau pačiam organizmui, tačiau pailsėti reikia net ir nuo mitybos plano.
  • Vėl badauju. Niekas geriau neišvalo, kaip tiesiog negalvojimas apie maistą ir tiesiog protarpinis badavimas 16/8, kartą per savaitę darant 18/6 ir kartą 20/4.
  • Iškritimo periodu peržiūriu savo padarytą progresą. Nuotraukos geriausias darbo įrodymas. – Ar nori grįžti atgal? Ar nori vėl būti toks, koks buvai ir taip jaustis?
  • Autoritetai. Kiekvienas turime autoritetus iš kurių mokomės. Tie autoritetai parodė kelią, kuriuo ėjome. Jie supažindino su sistema ir jie gali lengvai gražinti jus į kelią, kuriuo ėjome. Paskiriu nemažai laiko dar kartą peržiūrėti jų medžiagą.
  • Motyvuojantys asmenys. Draugai, palaikymo grupės, kuriuose žmonės randa bendraminčių ir kartu su jais žengia besidalindami savo įžvalgomis ir patirtim.

Mano sistema tokia, gal Jūs turite savo sistemą, kuri Jums veikia geriausiai? Ką darote suklupę? Pasidalinkite…

Image by Comfreak from Pixabay