Obuolių sidro actas ir citrinos sultys

Kartais badaujant taip norisi kažko daugiau nei vanduo, o kava ir arbata jau nusibodusios. Aš darausi ACV (obuolių sidro acto gėrimą), kartu spaudžiu citrinos ir gaunu tokį rūgštų aka „limonadą“. Galima pasidaryti ir atvėsinti, tačiau neturiu tam kantrybės. Apie ACV esu rašęs, tačiau gavau papildomų žinių, kuriomis skubu pasidalinti ir su Jumis.

Taigi, kai pradedame badauti, obuolių sidro actas yra tas gėrimas, kuris turi labai galingą poveikį mūsų organizmui.

  1. Dėl acto rūgšties, kuri padeda riebiųjų rūgščių mobilizacijai, oksidacijai ir virtimui energija. Aiškinu paprasčiau. Kai mes badaujame, kūnas turi iš kažkur gauti energijos, o kadangi maisto nėra, tenka mobilizuoti riebiąsias rūgštis, esančias mūsų poodiniame riebaliniame sluoksnyje. Jo patenka į kraują ir jis panaudojamas energijai. Taigi, acto rūgštis, kuri yra obuolių sidro acto sudedamoji dalis, šį procesą pagreitina.
  2. Acto rūgštis taip pat veikia ir specifinius baltymus, kuriuos organizmas panaudoja šilumos gamybai. Taip, kai badaujame jaučiame šaltį. Ir tai normalu. Obuolių sidro actas čia tikrai pagelbės.
  3. Reguliuoja AMPK (tai mūsų kūnų energijos sensorius). Tuo metu, kai mes gauname mažai kalorijų nes badaujame, AMPK siunčia SOS energijos trūkumo signalą, šis sensorius jungia energijos gamybą iš sandėlių bei aktyvuoja autofagiją (silpnųjų ląstelių panaudojimas energijai). Aišku AMPK smegenyse pagumburyje stimuliuoja alkį. Idealu būtų turėti AMPK kūne, tačiau neturėti jo smegenyse. Tai štai ką daro acto rūgštis su AMPK: ji stimuliuoja jį kūne, tačiau smegenyse šis sensorius slopsta ir mes nejaučiame alkio.
  4. Na ir dabar apie citriną. Pektinas esantis citrinoje ne tik gerina virškinimo sistemą, tačiau ir padeda detoksikuoti organizmą.

Taip, ACV su citrina, jau turės kelias kalorijas, tačiau rezultatas kurį gausime bus daug didesnis ir į šias kalorijas dėmesio nereikėtų kreipti.

Šaltiniai:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19469536

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14742438

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4039279/

Image by wicherek from Pixabay