Tobulas kūnas ar psichologinė sveikata?

Šiandien žvilgsnis į kūno kulto socialinę erdvę. Ten tikras širšių lizdas. Numečiau tiek ir tiek, mano bicepsas paaugo iki 42cm., pagaliau presas kaip skalbimo lenta, pro akis prabėga gal 5 merginos fotografuojančios savo standžius sėdmenis. Sąrašą galima tęsti iki begalybės. Maža to, jeigu žmogus pradeda sveikai valgyti ir gyventi, jis pradeda smerkti tuos, kurie nesportuoja ir gyvena taip, kaip nori. Na, ir žmogus nežinodamas kokiais būdais tas kūnas yra pasiektas pats panyra į kūno kultą, alina save super sudėtingomis (mano žmona jas vadina: spec. pajėgų dalinio) treniruotėmis ir anksčiau ar vėliau centrinė nervų sistema lūžta, tačiau rezultatas dar nepasiektas.

Tuomet jau nebepakyla rankos, noro ne tai kad sportuoti, nėra noro gyventi. Ir visa tai dėl ko? Dėl to, kad save traktuotumėm kaip sociumo, propaguojančio kūno kultą dalimi? Ar pastovus savivertės žeminimas nepasiekus rezultato tokio, kaip steroidinio gražuolio ar gražuolės fitness žurnale to vertas? Ir apskritai, tada užduodu sau klausimą: kas yra tobulas kūnas?

Ilgą laiką vaikiausi tokio kūno kulto. Dabar grįžus atgal supranti, kad gyvenimui džiaugsmo tai nepridėjo. Nuo tam tikro riebalų procento kūne + centrinės nervų sistemos stovio žmogaus kūnas atjungia emocijas, po to libido, taip išjunginėdamas procesus, kurie nėra pagrindas išgyvenimui. Tačiau be jų kenčia gyvenimo kokybė.

Todėl drąsiai galiu teigti, kad tobulas kūnas nėra svarbiau nei psichologinė sveikata. Pirmoje vietoje yra kiekvieno iš mūsų psichologinė sveikata. O tobulas kūnas tai labai individualu. Galiu atsakyti taip:

Tobulas kūnas yra toks, kuris nemaišo mums judėti. Galime lengvai praeiti ilga atstumą, užlipti į penktą aukštą neuždusus, susilenkti užsirišti batus, spėti ristele perbėgti gatvę per mirksintį žalią šviesoforą, nejausti virškinimo trakto sutrikimų, silpnumo, gerai ir saldžiai miegoti.

Man svarbu judėti su šeima, efektyviai atlikti savo įmonės darbus, buities darbus namuose, galėti susitikti su draugais ir pažįstamais. Tobulėti. Ir psichologinis „gruzas“ dėl tobulo kūno tam nepadeda.

Ar nuotraukose besišypsantys ir presus demonstruojantys žmonės iš tikrųjų laimingi realiame gyvenime? Sveikas sportas nepersitempiant. Judesys visur. Aktyvumas. Daug gryno oro. Aplinkos tyrinėjimas. Man tai svarbiau nei bloga psichologinė pusiausvyra vaikantis kūno kulto.

Taigi, kas jums svarbiau?

Image by inna mikitas from Pixabay