Trys mažai angliavandenių turinčių dietų tipai

Labai greitai prabėgsiu per techninius dalykus, keletas minčių jūsų didesniam supratimui ir platesniam požiūriui. Taigi, šiandien pakalbėsiu apie mažai angliavandenių turinčių (LOW CARB) dietų tipus. Vakar kilo diskusija apie avižas, bet apie jas negalėjau išdėstyti tol, kol nepagrįsiu LOW CARB strategijų tipų. Taigi:

  • Liberali LOW CARB. Liberali, kurią labiausiai mėgstu, pasak Amerikos Nacionalinės medicinos akademijos, tai kai rekomenduojamas paros angliavandenių suvartojimas yra mažiau negu 130 gr.  angliavandenių. Taigi, techniškai bet kokia dieta ar maisto strategija, kuri bus pagrįsta tokiu angliavandenių suvartojimu bus LOW CARB. Dr. Anthony Gustin pabrėžia, kad tokios tarp 100-150 gr. angliavandenių per parą dietos priskiriamos LOW CARB kategorijai, svarbu nevartoti aukšto glikeminio indekso, greitų ir perdirbtų angliavandenių ir negerti saldžių gėrimų.
  • Vidutinė LOW CARB. Tarp 50 ir 100 gr. angliavandenių per parą. Net vidutinė strategija talpintų avižas, kaip LOW CARB maistą, tačiau jau reikėtų pasiskaičiuoti įdėmiau kitus paros angliavandenius.
  • Griežta LOW CARB. Na ir žemiau 50 gr. tai jau beveik ketogeninė būsena ir 50 gr. ko gero bus tinkama sportuojančiam ir aktyvų gyvenimą gyvenančiam žmogui, o norint išlikti stabilioje ketozėje ir nespėlioti, reikia suvartoti iki 30 gr. angliavandenių.

Šiandieną tiek, o rytojui paruošiu straipsnį apie avižas ir pasižiūrėsim kokie yra privalumai ir trūkumai vartojant jas mūsų mityboje. Likite prisijungę, pasidalinkite ir iki susitikimo jau rytoj.

Image by LouMaria from Pixabay

Šaltiniai:

http://www.nationalacademies.org/hmd/~/media/Files/Activity%20Files/Nutrition/DRI-Tables/8_Macronutrient%20Summary.pdf

https://perfectketo.com/low-carb-diets-compared/