Vaikai nevalgo daržovių? Meniu vaikams

Šiandien kilo mintis papasakoti apie tai, kaip pratinau savo vaikus valgyti daugiau daržovių. Su dukra (14 metų) jau problemų nėra, ji gaminasi ir valgo nemažai daržovių. Valgo mano pagamintas salotas, tačiau mažasis (7 metai) daržovių visą laiką vengė. Tiesiog, daržovė ne maistas.

Žinau kad ne visi, tačiau daugelis vaikų gyvenantys mano artimoje aplinkoje taip pat vengia daržovių, o pusryčiams renkasi sumuštinius su balta duona, sausus pusryčius, manų košę ir kitus, visiškai nemaistingus patiekalus. O juk kiekvienas savo vaikui norime kuo sveikesnių ir kuo lengviau paruošiamų pusryčių. Taigi, buvo KETO produktų meniu, o dabar padarysiu MENIU VAIKAMS. Taip, tikiu, ir Jūsų vaikas pradės valgyti daugiau daržovių, net jeigu jų iki šiol nevalgė.

Papasakosiu pagrindinius principus ir kaip sprendžiau šią problemą. Viskas super paprasta: ieškojau produktų, kuriuos sūnus valgo su malonumu ir juos papildydavau žiupsneliu smulkintų daržovių.

Šiandien jis jau gerokai pažengęs ir šią kiaušinienę sukirto visą ir išbėgo žaisti su draugais į kiemą, o tuo tarpu Jūs, jeigu bandysite pradėti savo vaikams gaminti sveikesnius patiekalus, galite į šiandieninį receptą įmaišyti tik žiupsnelį špinatų ir nedėti icebergo salotos.

Taigi, prie recepto (jeigu pažiūrėsim į nuotrauką, tai šį kartą gaminau 1-a lėkštė – sūnui, 2-a žmonai ir 3ia -sau.)

Smulkiai pjaustau raudoną papriką, įpjaustau šiek tiek brokolių žiedų (brokolių minkštos viršūnėlės, kad nesukelti įtarimo 😊).  Mušų į indą 5 kaimiškus kiaušinius, šiek tiek druskos ir išplaku. Ant stalo dedu 3 lėkštes ir į kiekvieną iš jų guldau pilno grūdo lavašą. Sūnus iki gvakamolės dar nepribrendo, na o sau ir žmonai lavašą ištepu gvakamole su trupučiu garstyčių, uždedu keletą alyvuogių. Sūnui pilu šiek tiek pomidorų padažo. Vienoje lavašo pusėje padedu icebergo salotos ( tai darau pagal daržovių tolerancijos ribas. Pradžioj iš vis nedėjau, dabar jau įdedu savo pusės delno dydžio gabaliuką), ant salotos dedu goudos sūrio gabaliuką. Ant jo dėsime karštą kiaušinienę, kuri sūrį aptirpdys. Na, ir finišas. Kol ruošiam lėkštes, kepam išplaktą kiaušinienę, pjaustom į dalis ir dedam ant sūrio. Sulenkiam ir valgom. Daržovių nesimato, bet jos yra. Tokiu ruošinių galima pasidaryti iš vakaro ir prieš mokyklą vaikai tikrai noriai turėtų juos valgyti. Maniškis paklaustas ką norėtum valgyti ryte, atsako: – Tėti, tavišką kiaušinienę 😊

Gamybai užtrunku apie 7 minutes. Greita, skanu ir sveika.